Teknoloji

BMW, R 18 Roctane ve R 12 nineT’yi Tanıttı!

Alman otomotiv üreticisi BMW’nin motosiklet markası BMW Motorradhelikopter ve çıplak aşıkların gözlerini dolduracak iki yeni motosiklet” R 18 Roktan” Ve ” R12 dokuzT ” tanıttı. Her iki motosiklet de önümüzdeki yıl Borusan Otomotiv tarafından Türkiye’ye getirilecek.

Model olarak BMW Motorrad R 18 Roctane, markanın efsane R 5’inin izlerini taşırken, BMW R 12 nineT ise markanın markası. asırlık bir model satışa sunulacak. Her iki modele de daha yakından bakalım.

Helikopter severlerin kalbini çalan BMW R 18 Roctane:

BMW R 18 Roctane, Avus metalik siyah gövdesi ve mat siyah görünümüyle BMW’nin geçmişine gönderme yapıyor. Ayrıca daha önce R 18 Transcontinental modelinde de bulunmuştu. manhattan gövde rengi, bir seçenek olarak mevcuttur.

Motorun önünde 21 inçlik, arkasında ise 18 inçlik jantlar yer alıyor. Devasa motor, BMW’nin şimdiye kadar ürettiği en güçlü boksör modeline ev sahipliği yapıyor. iki silindirli 1802 cc motor 91 beygir güç ve 150 Nm tork üretiyor.

Motor ayrıca, helikopter severlerin konfor arayışında değerli bir faktör olan ortaya monte edilmiş bir ayak dayama yeri ile donatılmıştır. Motor bu sayede kullanıcısına konforlu ve aktif bir sürüş vadediyor.

BMW R 12 nineT Naked’in dibine vuruyor:

BMW R 12 nineT ise BMW Motorrad’ın 90. yıl dönümü için özel olarak üretilen R nineT’nin yerini alacak. 100. yıl özel modeli, 70’lerin ikonik motoru R 90 S’nin sade yakıt deposunu, selesini ve sırt çizgisini taşıyor. Klasik görünümlü sportif tasarım, çift ​​susturucu egzozu ve konik egzoz ucu iletaçlandırılır.

R 12 nieT, 1200 cc çift silindirli boxer motora sahiptir. Hava ve yağ soğutmalı motor 109 beygir güç ve 115 Nm tork üretiyor.

Her iki yeni BMW motoru 2024’teTürkiye yollarıyla buluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu