Teknoloji

İnanılmaz hırsızlık… Yüzlerce Apple eserini çaldılar!

Hırsızlar, ABD’nin Seattle kentindeki bir Apple mağazasından 400’den fazla eser çaldı. Hızla Apple mağazasının yanında bulunan bir espresso makinesi mağazasının banyo duvarını kıran hırsızlar, Apple mağazasında bulunan eserleri çalmak için hemen harekete geçti.

400’DEN FAZLA ÜRÜN ÇALDILAR

ABD’li yerel haber kuruluşu KOMO News’in aktardığı bilgilere göre hırsızlar, 2 Nisan günü saat 19.00’da kapatılan Alderwood Mall mağazasına girdikten sonra 400’den fazla Apple ürününü çalarak kaçtı.

Seattle Coffee Gear bölge müdürü Eric Marks, KOMO News’e şunları söyledi: “Ön kapımız kilitliydi. Ön kapımızı zorla açtılar. Duvara açtıkları 24×18’lik delikten Apple Store’un arka odası gibi görünen bir yere girdiler. Onların girmesi için bir kanal olmamıza şaşırdım. Apple Store’a. Onlara çok yakın veya bitişik.” olduğumuzu bilmiyordum.”

Habere göre hırsızlar, çaldıkları eseri açtıkları delikten taşıdı. Kafe dükkanının CEO’su Mike Atkinson, hırsızların Apple mağazasına girmek için açtığı tünelin fotoğrafını Twitter’da paylaştı.

PARMAK İZİ BIRAKMADILAR

Hırsızlığı soruşturan Lynnwood Polisinin irtibat görevlisi Maren McKay, KOMO News’e operasyonun devam ettiğini söyledi. “iyi organize edilmiş”ve arkasında “parmak izi” kalmadığını söyledi. Hırsızlığa ilişkin görüntüler, soruşturmanın devam etmesi nedeniyle medya kuruluşlarıyla paylaşılmadı.

Alderwood Mall mağazasının sahibi yaptığı açıklamada, sağlam bir güvenlik sistemine sahip olduklarını ve hırsızlığın münferit bir olay olduğunu söyledi.

BEYAZ EV BASILDIKTAN SONRA ELMA ÜRÜNLERİ YALANLANDI

Konunun yanı sıra Apple’ın çalınan cihazları, kullanılması halinde seri numaralarından tespit ederek engelleyebileceği de gelen bilgiler arasında. Geçtiğimiz yıllarda Trump’ın kaybetmesi ve Biden’ın zafer kazanmasının ardından Beyaz Saray’daki iç karışıklıklar neredeyse tüm ülkeye yayıldı.

O sırada göstericiler mağazaları yağmaladılar ve binlerce dolar değerindeki Apple ürünlerini çaldılar. Ancak çalınan telefonlar, açılır açılmaz Apple tarafından bloke edildi. Seattle’daki bu hırsızlıkta ise Apple’ın yine aynı formülü uygulayarak telefon kullanımının önüne geçeceği konuşuluyor.

 

haber-guclukonak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu