Haber

Memphis Hayvanat Bahçesinde 20 Yıl Sonra Dev Pandalar Yakında Çin’e Dönüyor

Çinli dev panda Le Le Memphis, Tennessee, ABD’deki Memphis Hayvanat Bahçesi’ndeki muhafazasında bambu yaprakları yiyor, 13 Ağustos 2010. (Fotoğraf: Jiang Guopeng/Xinhua)

Hayvanat bahçesinden yapılan açıklamada, “Konuklar, Çin Halk Cumhuriyeti’nin enfes kültürünün küçük bir kısmını tatmak için Memphis’e gitti. Memphis Hayvanat Bahçesi, iki büyük ulus arasında arabuluculuk yaptığı için çok minnettar.”

WASHINGTON, 22 Aralık (Xinhua) — ABD’nin Tennessee eyaletinin Memphis kentindeki Memphis Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan bir çift dev panda, hayvanat bahçesinin Çin Zooloji Bahçeleri Derneği ile mevcut dev panda kredisi anlaşmasının 20 yıl sonra sona ermesinin ardından Çin’e geldi. geri gelecek.

Hayvanat bahçesinden Çarşamba günü yapılan duyuruda, dev pandalar Ya ve Le Le “önümüzdeki birkaç ay içinde Çin’e dönecekler” dedi.

Ya ya ve Le Le, 2003 yılında Memphis’e geldi ve sözleşmeleri 2013’te yenilendi. Mevcut kredi sözleşmesi 2023’te sona erecek.

Hayvanat bahçesinden yapılan açıklamada, “Ya ya ve Le Le, son 20 yıldır Memphis topluluğunun ayrılmaz bir parçası oldular. Onlarla vakit geçirebildiğimiz için minnettarız.”

Açıklamada, “Memphis Hayvanat Bahçesi’nde kaldıkları süre boyunca Ya ve Le Le, türlerinin değerini öğrenmek için öncü araştırma ve koruma projelerine yardımcı oldular” denildi.

Çinli dev panda Ya Ya, Memphis, Tennessee, ABD’deki Memphis Hayvanat Bahçesi’ndeki korumasında bir içki içerken, 13 Ağustos 2010. (Fotoğraf: Jiang Guopeng/Xinhua)

Memphis Hayvanat Bahçesi ayrıca, bu inanılmaz ayıları barındırmanın bir ayrıcalık olduğunu ve Çin kültürünün Memphis Şehri üzerindeki etkisinin “sonsuza kadar hatırlanacak” olduğunu vurguladı.

Hayvanat bahçesinden yapılan açıklamada, “Konuklar, Çin Halk Cumhuriyeti’nin enfes kültürünün küçük bir kısmını tatmak için Memphis’e gitti. Memphis Hayvanat Bahçesi, iki büyük ulus arasında arabuluculuk yaptığı için çok minnettar.”

Açıklamada, “Ya Ya, Le Le ve Çin Hayvanat Bahçesi Derneği ile bu ilişkiyi geliştirmek için harika bir 20 yıl geçirdik. Bu ortaklığı gelecekte de sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz” denildi.

ABD’deki diğer iki hayvanat bahçesi – Washington DC’deki Smithsonian Ulusal Hayvanat Bahçesi ve Atlanta, Georgia’daki Atlanta Hayvanat Bahçesi dev pandalara ev sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu