Haber

Ankara’da annesini taciz eden adamı öldürdü: 11 yıl 8 ay hapis

Ankara’nın Mamak ilçesinde 33 yaşındaki Yusuf Şavur, annesine şiddet uyguladığı iddiasıyla 13 Ağustos 2022’de 60 yaşındaki Ramazan Dörtdaş’ı dövdü.

Hastaneye kaldırılan Dörtdaş, hayatını kaybederken gözaltına alındı. Şavur, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Annesine şiddet uyguladığı için Dörtdaş’ı öldürdüğünü söyleyen Şavur hakkında, ‘kasıtlı öldürme’Suçtan müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

duruşma yapıldı

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın karar duruşmasına tutuklu Yusuf Şavur, avukatı, merhum Dörtdaş’ın yakınları ve avukatlar katıldı.

Mütalaasını açıklayan savcı, sanıkların haksız tahrik kararları uygulanarak ‘kasten öldürme’ suçundan cezalandırılmalarını istedi.

“Tokatla vurdum”

Mütalaaya karşı savunma yapan sanık Şavur, öldürme kastıyla hareket etmediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Annemi almaya çalışırken tanıştık. Çarptık. Ben de yaralandım. Bir sinirle vurdum. Böyle olacağını bilseydim vurmazdım. Hayatım. Bu olay yüzünden harap oldu.”

Avukatlar taleplerini dile getirdi

Sanık avukatı Ali Fazilet de müvekkilinin öldürme kastıyla hareket ettiğine dair bir delil bulunmadığını belirterek, cezanın ertelendiğini söyledi. ‘Sonuç olarak ölüme neden olmayın’Yanlışlıkla yüklenmesini istedi.

Avukat Ali Fazilet de tutukluluk süresini dikkate alarak sanığın serbest bırakılmasını talep etti.

11 yıl 8 ay hapis cezası

Açıklamaların ardından kararını açıklayan mahkeme, Şavur’un haksız tahrik kararlarını uygulayarak görevden alınmasına, ‘kasıtlı öldürme’hatası nedeniyle 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, kararla birlikte sanığın tutukluluk halinin devamına da karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu