Haber

Ölüm kavşağına çözüm aranıyor

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde ölüm kavşağı olarak bilinen kavşakta oğlunu trafik kazasında kaybeden baba, yetkililere seslenerek kavşak için önlem alınması gerektiğini söyledi.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde bulunan ve sık sık ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları nedeniyle ölüm kavşağı olarak anılan dört yollu kavşak, ilçe sakinlerini adeta tedirgin etti. Oğuzhan Türkoğlu, dört yol kavşağında mermer yüklü TIR ile otomobilin çarpışması sonucu yaşamını yitirdi. Türkoğlu’nun babası ve amcası konu hakkında açıklamalarda bulundu. Baba, yetkilileri arayarak ölüm döşeğinde yol ayrımında tahlil yapılmasını istedi.

“Çözüm bulunmazsa Sivas-Kayseri otoyolunu kapatacağız”

Ölü kavşakta inceleme yapılmaması halinde Sivas-Kayseri otoyolunu kapatacaklarını belirten baba Murat Türkoğlu, “Kendimi bildim bile bu dörtyol kavşağında ölümlü yaralanmalı kazalar oldu. aynı kavşak, değişen bir şey yok. Sadece ışık yakıyorlar, çözüm yok. Buradaki yetkililere sesleniyoruz, “Çözüm bulunmazsa Sivas-Kayseri otoyolunu kapatacağız. Oğlum vefat etti. Yeğenim hastanede. Başka canlara zarar gelmesin” dedi.

“Bu trajik kaza hepimizi perişan etti”

Metin Türkoğlu amca ise dörtyol kavşağının ölüm kavşağı olduğunu belirterek, “Cumartesi günü düğünümüz olacaktı. Bu trajik kaza hepimizi mahvetti. Ölüm. Yetkililer bunu biliyor. Şarkışlalılar bunu dile getiriyor. Bunu yapmamamızda bir sakınca mı var? Teknik bir arıza mı var? “Şaşkınlık yaşadık. Şarkışla’ya kurulan büyük bir tuzaktan başka bir şey değildir. Dörtyol kavşağı daha kaç can alacak” dedi. -SİVAS

eskipazarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu